Binalarda Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi
Binalarda Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi

2. YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

18 Kasım 2015
2. YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Teknik Yardım Projesi'nin 2. Yürütme Kurulu Toplantısı, 17 Kasım 2015 Salı günü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Sağlık Bakanlığı ve İller Bankası'ndan yetkililerin yanısıra Proje Teknik Yardım Ekibinin de katıldığı toplantıya Kıdemli Program Görevlisi ve Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Sayın Selami Merdin başkanlık etti. Kuruluş amacı, projeyi takip ve sorunsuz bir şekilde uygulanmasına kılavuzluk etmek olan Yürütme Kurulu her üç ayda bir toplanıyor.


Gündemi iki bölümden oluşan toplantı, proje ilerlemesine yönelik hazırlanan sunumun ardından belirlenen konuların tartışılması ile devam etti. Toplantıda başta 2016 yılı içinde paydaşlar ile yapılacak olan seminerlerin yerleri (Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, Istanbul, Samsun) ve konuları başta olmak üzere birçok başka konuda karar alındı. Toplantı, bir sonraki Yürütme Kurulu Toplantısı tarihinin Şubat 2017 olarak belirlenmesinin ardından son buldu.
Kasım 2015 itibariyle hemen hemen tam kapasiteye ulaşmış olan proje ekibi 20 uzmandan oluşuyor ve önümüzdeki haftalar içerisinde 3 uzmanın daha projeye istihdam edilmesi bekleniyor.


 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır